top of page
  • AVMI

Minerální izolace versus stříkané PUR pěny

V poslední době roste v Česku počet firem, které nabízejí zateplení šikmé střechy novým rychlým způsobem – pomocí stříkané PUR pěny, kterou můžete znát i pod názvem „chytrá izolace“.


Jestli jste už i vy četli o neuvěřitelných vlastnostech těchto pěn, měli byste vědět, že ne všechny informace v médiích jsou pravdivé. Často se jedná o klamavou reklamu. Odborníci již dlouho zkoumají vlastnosti tepelněizolačních materiálů a my vám přinášíme porovnání na základě ověřených faktů a měření.


Největším lákadlem bývá cena

PUR pěna je výrazně dražší než minerální vlna. Pokud to není z cenové nabídky stavební firmy jasné, zaměřte se na to, co vám skutečně nabízí, tedy jakou tloušťku izolace vám nastříkají, v kolika vrstvách, zda provedou parozábranu a záklop, respektive upraví izolaci do takové podoby, že tyto navazující vrstvy bude vůbec možné provést.

Nenechte se oklamat tím, když vám prodejci budou tvrdit, že jejich materiál parozábranu nepotřebuje. Po celém území ČR je z důvodu klimatických podmínek tato vrstva nutná, aby nedocházelo ke kondenzaci v konstrukci. V tabulce je uveden konkrétní příklad kalkulace zateplení šikmé střechy PUR pěnou a minerální izolací.

Další podrobnosti naleznete v článku věnovaném rozdílům mezi minerální izolací a PUR pěnami.

Comments


bottom of page