Asociace výrobců minerální izolace (AVMI)

Minerální izolace mají v Česku díky vyspělému sklářskému průmyslu dlouholetou tradici. V bývalém Československu byla výroba prvního čedičového vlákna zahájena už ​v roce 1954, a to ve sklárně Nová Baňa. Jako izolační materiál ve stavebnictví se minerální vlna používá už déle než 70 let.

Asociace výrobců minerální izolace navazuje na dlouholetou tradici tím, že sdružuje největší výrobce minerální izolace v ČR. Její členové reprezentují více než 90 procent tuzemského trhu s minerálně vláknitými izolačními materiály. Asociace tak představuje hlas celého odvětví. Výrobci v asociaci mají stabilně okolo 550 vlastních zaměstnanců a dalších zhruba 4000 pracovníků zaměstnávají nepřímo v navazujících odvětvích.

Asociace se zaměřuje na šíření informací o využití minerálních izolací a na spolupráci s veřejnou sférou při tvorbě legislativního prostředí a norem.

 

Tuzemskými členy jsou společnosti KNAUF INSULATION, ROCKWOOL a.s., Divize ISOVER, Saint-Gobain Construction Products CZ a URSA CZ.

Možností využití minerální izolace je nespočet: stavebnictví, autoprůmysl, spotřební zboží, průmyslové konstrukce, zemědělství, interiéry, fotovoltaika a další.

ČLENOVÉ AVMI

KONTAKTUJTE NÁS

 

Asociace výrobců minerální izolace, z.s.

L 66352 vedená u Městského soudu v Praze,
zapsáno dne 9. 8. 2016
Praha 10-Vršovice, Kubánské náměstí 1391/11

Podařilo se! Zpráva přijata.

ZÁSTUPKYNĚ ASOCIACE

Ing. arch. Marcela Kubů


Výkonná ředitelka AVMI

marcela.kubu@avmi.cz