MINERÁLNÍ IZOLACE

PRO BEZPEČNÝ DOMOV

Zajistí pohodlné a zdravé bydlení,

ochrání před zimou, horkem a hlukem,

šetří energie a zabrání šíření požáru.

IZOLACE BUDOV

CO JE

MINERÁLNÍ VLNA

Minerální vlna je vynikající izolant přírodního původu, který výrazně snižuje spotřebu energie, zvyšuje komfort bydlení a životnost budov.

ÚSPORA

OCHRÁNÍ PŘED

HORKEM A ZIMOU

Minerální vlna účinně chrání před zimou a horkem, výrazně snižuje účty za energie. Využívá se ke stavbě zelených střech, které dům ochlazují.

BEZPEČNÉ BYDLENÍ

ZABRÁNÍ ŠÍŘENÍ

POŽÁRU

Protože je minerální vlna naprosto nehořlavá, přirozeně zabraňuje šíření požáru. Je ideálním materiálem pro pohodlné a hlavně bezpečné bydlení.

ODHLUČNĚNÍ BYTU

POHLCUJE

HLUK

Výborně pohlcuje hluk. Umožňuje dodatečně odhlučnit starší byty a zajistit klidné bydlení v novostavbách za finančně výhodných podmínek.

Minerální izolace se vyrábí z vláken minerálního, tedy přírodního původu, například čediče, diabasu (kamenná vlna) nebo písku a recyklovaného skla (skelná vlna) . Ty jí propůjčují řadu výborných vlastností, kterými se syntetické materiály, například polystyren, pochlubit nemohou. Mezi ně patří například naprostá nehořlavost.

Jako izolace výrazně snižuje spotřebu energie a chrání před horkem. Zvyšuje tak komfort bydlení a životnost budov. Poskytuje navíc ochranu proti požáru a hluku. Je vhodná pro novostavby i rekonstrukce budov a to včetně výškových.

 

Minerální izolace je navíc odolná proti plísním, houbám a bakteriím. Zároveň je naprosto ekologicky nezávadná a šetrná k životnímu prostředí. Více informací naleznete zde.

NOVINKY V OBLASTI MINERÁLNÍCH IZOLACÍ

Z experimentů vyplynulo, že z hlediska toxicity jsou extrémně nebezpečné PIR a PUR pěny. Kilogram takového materiálu může vytvořit smrtelnou koncentraci v prostoru o objemu obývacího pokoje. Velmi toxické jsou také zplodiny z fenolické pěny a expandovaného polystyrenu...

Import nekvalitních výrobků z východu Evropy se netýká jen potravin, ale i stavebních materiálů. Na česko-slovenském trhu se prodávají nekvalitní izolační materiály zejména z Ukrajiny a jiných států bývalého Sovětského svazu. Na Slovensku obchodní inspekce zjistila, že...

Přepočet deklarovaných hodnot součinitele tepelné vodivosti na hodnoty výpočtové podle ČSN EN ISO 10 456. 

Hlavním kritériem na obalové konstrukce je součinitel prostupu tepla U [W/(m².K)], který je uvedený v normě ČSN 73 0540 - 2 [1] jako maximální hodnota. Proto všech...

Dne 3.6. 2019 byl na webu instory.cz zveřejněný článek "Chystáte se zateplovat minerální vatou? Buďte opatrní, může i zabít".

AVMI požádala redakci instory.cz o okamžité stažení článku z webu, neboť se zakládá na nepravdivých informacích a odkazuje se na obskurní studii...

Provětrávané fasády, zelené střechy, minerální izolace, nekalé praktiky, polystyren, PUR pěny, tepelná izolace.

Pozor na podvodné inzeráty vychvalující PUR pěny. Názvy jako "chytrá izolace" mohou být jen reklamní trik. Srovnání na základě faktů a měření. Firma HONTER musí podle soudního příkazu klamavou reklamu stáhnout.

Chyby při zateplování ETICS, kotvení izolace, lepení izolace, volba izolace, stavební dozor, minerální izolace, protipožární ochrana

Při volbě izolačního materiálu se nevyplatí šetřit na tloušťce a kvalitě izolace. Možná úspora je vzhledem k celkovým nákladům zanedbatelná.

Požární bezpečnost staveb, minerální izolace, zateplení budov.

Kombinovat minerální vatu a polystyren se u bytových domů nevyplatí. Z důvodu požární bezpečnosti a kvality provedení je lepší je si vybrat jeden materiál. V případě výškových bytových domů to musí být minerální izolace.

Please reload

Asociace výrobců minerální izolace, z.s.

L 66352 vedená u Městského soudu v Praze,
zapsáno dne 9. 8. 2016
Praha 10-Vršovice, Kubánské náměstí 1391/11